خدمات ارزیاب


تحلیل داده

مصورسازی

هوشمندسازی

هرم دانش، سلسله مراتب خرد و اطلاعات بعضی از نام های معروف هرم (DIKW) هستند که از داده، اطلاعات، دانش و خرد تشکیل شده است.

هرم دانش همانند مدل های سلسله مراتبی دیگر مراحلی دارند که رعایت ترتیب در آن ها مهم است. در این هرم ابتدا داده های خام سازمان یا کسب و کار وارد می‌شوند، سپس این داده ها پردازش شده و به اطلاعات تبدیل می‌شوند. پس از آن اطلاعات بدست آمده به دانشی تبدیل می‌شود که مورد استفاده‌ی مدیران در اخذ تصمیمات سازمانی است. خرد مرحله‌ی آخر این هرم است و می‌توان آن را مجموعه‌ی استراتژی ها و تصمیمات تبیین شده جهت بهبود عملکرد سازمان ها و کسب و کار ها دانست.

هر مرحله‌ای که در این هرم دانش قرار دارد به یکی از سوالاتی که برپایه‌ی داده‌ی اولیه است، پاسخ می‌دهد. هرچه به سوالات بیشتری براساس داده ها پاسخ داده شود، به مراحل بالاتر هرم می‌رویم و هرچه مراحل هرم به سمت بالا طی شود به ارزش داده ها افزوده می‌شود. به بیانی دیگر هرچقدر داده ها به معنی و محتوای قابل استفاده نزدیک تر شود دانش و نشانه های بیشتری از آن استخراج می‌شود. در بالاترین قسمت این هرم که خرد است دانش و بینش بدست آمده به یک تجربه یادگیری تبدیل می‌شود که بتواند راهنمای تصمیم گیری ها باشد و استراتژی های مبتنی بر این دانش تولید شده را تبیین کند.

یکی از کلیدی ترین خدمات ارزیاب ارائه مشاوره استراتژیک است که باید علاوه بر تسلط بر داده های هر کسب و کار برای سنجش نقاط ضعف و قوت آن، بر داده های رقیبان نیز یا هدف شناسایی تهدیدات و فرصت ها شناخت کافی داشت. تحقیقات بازار و پیش بینی آن و شناخت رقبا، امکان سنجی و طراحی سرویس های جدید، شناسایی تخلف و تقلب و مدیریت ریسک، بهینه سازی تبلیغات و هدف گیری شخصی مشتریان خدماتی اند که زیر مجموعه‌ی تحلیل داده محسوب می‌شوند.

در دنیای مشتری محور و دیجیتالی امروز، بسیاری از صاحبان کسب و کار ها و مدیران، با اطلاعات بیش از حد بمباران می‌شوند. آن ها به دنبال راه هایی برای کنترل و ابزاری برای درک بهتر داده های سازمان خود می‌گردند. یکی از بهترین راه حل ها برای این مسائل استفاده از هوش تجاری است. هوش تجاری فرایندی است شامل به کارگیری داده های سازمانی، فناوری و تجزیه و تحلیل که از طریق داشبورد های هوشمند، گزارش ها و هشدار های مبتنی بر داده که در اتخاذ تصمیم به مدیران کمک می‌کند. با به کار گیری هوش تجاری می‌شود داده ها را، در هر جا و هر زمان تجربه کرد.

پروژه راهور

در این پروژه سوانح رانندگی به تفکیک محل سانحه، وضعیت جوی، روز هفته، علت سانحه و… در سال 1397 بررسی شده و به صورت پویا به تصویر کشیده شده.

مشاهده
پروژه نظارت بر ماینینگ

به دلیل ماهیت آسیب پذیر و حساس این دستگاه ها نظارت بر قدرت، دما و سرعت فن به صورت برخط امری حیاتی است .سیستم هشدار دهنده و گزارشات دوره ای در این پروژه لحاظ شده است.

مشاهده
پروژه نظارت بر سیستم توزیع

سیستم توزیع شریان حیاتی شرکت محسوب می‌شود بهینه سازی در شبکه توزیع یک روش کاهش هزینه ها در عین حفظ کیفیت است. با کمک این گزارش مدیران می‌توانند با صرف کمترین زمان و هزینه به عملکرد سیستم توزیع نظارت کنند.

مشاهده
پروژه بررسی نظرات مشتریان

مشتری حقیقت محض است. شرکت های پیشرو با بررسی نظرات مشتریان و به سرمایه گذاری در جهت افزایش رضایت مشتری و بهبود خدمات گام برمیدارند.با کمک این گزارش مدیران به سرعت به مشکلات سیستم پی میبرند.

مشاهده
بررسی اهداف فروش

یکی از مهمترین دغدغه های مدیران دسترسی سریع و آسان به گزارشات کار بخش‌های مختلف (به ویژه بخش فروش) و بررسی میزان تحقق اهداف اولیه در بخش های مختلف است. هدف این گزارش رفع اینگونه نیازها و بررسی میزان کارایی استراتژی های قبلی است.

مشاهده
متن کاوی و بررسی اخبار

اخبار منتشره در خبرگذاری های مختلف و محتوای تولیدی در شبکه های اجتماعی داده های مهمی برای صندوق های سرمایه گذاری، بازار سرمایه

مشاهده
بررسی ویروس کرونا از دید علم داده ها

در این گزارش به صورت زنده پراکنش جغرافیایی مبتلایان، تعداد بهبودی و تلفات و پیشبینی های مبتنی بر یادگیری ماشین بر پایه رفتار این ویروس در ایران ارائه شده است.

مشاهده
بررسی ویروس کرونا از دید علم داده ها قسمت 2

در این گزارش به صورت زنده پراکنش جغرافیایی مبتلایان، تعداد بهبودی و تلفات و پیشبینی های مبتنی بر یادگیری ماشین بر پایه رفتار این ویروس در ایران ارائه شده است.

مشاهده

به منظور بهینه سازی فرایند های پیچیده و حل مسائل دشوار تیم ارزیاب با استفاده از الگوریتم های هوش مصنوعی شامل یادگیری عمیق و تقویتی سرویس های هوشمند ارائه می دهد.